מצפה יריחו

מצפה יריחו

קהילה דתית לאומית חמה ושופעת חסד בנווה מדבר הצופה לבקעת יריחו. על רקע נוף קסום מנהלים תושבי הישוב אורח חיים דתי-לאומי מגוון תוך כבוד הדדי. עזרה הדדית וחסד הם המאפיינים הבולטים של הקהילה. הישוב מצפה יריחו הוקם לפני למעלה משלושים שנה כישוב קהילתי דתי, שרוב התושבים בו הם בוגרי ישיבות המנהלים אורח חיים דתי . ביישוב חוגים שונים ומגוונים לכלל הגילאים וכן סנדאות, הרצאות ואירועי תרבות . בבתי הכנסת נערכים שיעורי תורה בכל ימות השבוע ובשבתות. מגוון הגמ"חים ביישוב מקרינים על הנתינה הגדולה והאכפתיות הקיימים ביישוב- החל מספרי לימוד, ציוד לתינוק החדש ולאם, ועד לציוד מגוון לאירועים ועוד. כ-20% מתושבי הישוב מוצאים את פרנסתם בתחומי הישוב. מורים בבית הספר ובתלמוד תורה, גננות וסייעות גנים.

בית כנסת קהילת בראשית

שכונת מצפה בראשית הוקמה בשנת תש"פ )2020( על המצוק הצופה אל עבר יריחו. זמן קצר לאחר הקמת השכונה החלה להתגבש בה קהילה מגוונת ותוססת, עם תפילות שהתקיימו בשטח הפתוח, קידושים בשבתות,תפילות ילדים, פעילויות חברתיות ועוד, והיא מונה היום קרוב למאה משפחות.לפני כשנה התגייסה הקהילה להקמת אוהל תפילה זמני, וכן הוכנסו שני ספרי תורה מהודרים.
האוהל שימש כמרכז לתורה ולתפילה, והיה מקור לגיבוש וחיזוק הקהילה המתפתחת שאימצה את השם קהילת בראשית.
במהך החורף האחרון פקדה את מצפה יריחו סערה חריגה. לצערנו, האוהל לא עמד בעוצמת הרוחות ונהרס. האירוע עורר את חברי קהילת בראשית להתקדם לבניה של מבנה קבע שיענה על הצרכים השונים של הקהילה ויהווה את מרכזה הרוחני.
הקמה של בית כנסת דורשת משאבים רבים, וחברי הקהילה משתדלים לתרום מזמנם ומכספם לטובת הקמת בית הכנסת.

אנו פונים אליך בבקשה לסייע בידנו במלאכה זו, ולתרום כפי יכולתך
לטובת השלמת הפרוייקט.
אנו מזמינים אותך לעזור לקהילה שלנו לעלות קומה למדרגה חדשה – יחד שבטי ישראל

סכום לגיוס:

350,000 ש"ח

לקרן אישור מס הכנסה לעניין תרומות לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה

ניתן לשלוח צ'ק לקרן לפיתוח מטה בנימין וההתיישבות 

סיני 613 פסגות 9062400

נא לציין את הפרויקט עבורו מועברת התרומה

או לבצע העברה בנקאית לקרן לפיתוח מטה בנימין וההתיישבות

בנק 52 סניף 182 חשבון 744034

נא לציין את הפרויקט עבורו מועברת התרומה